O nás

O naší chovatelské stanici

Vítám vás na stránkách naší chovatelské stanice dobrmanů - BLACKFREMAK.

Dobrmánky vlastním již od školních let :-). První byla černá dobrmanka bez PP jménem Sára, se kterou jsem složila několik zkoušek z výkonu a závodila v triatlonech a duatlonech.

Další má dobrmanka byla Frea Calibra Magic, tentokrát již s PP. Frea byla velmi temperamentní a za balónek na sňůrce by udělala cokoliv. I Frea několikrát úspěšně absolvovala triatlon "Železný pes", splnila 7 zkoušek z výkonu, zúčastnila se několika závodů a naším největším úspěchem bylo 1. místo na Mistrovství dobrmanů ČR. Frea také splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion krásy. Její výcvikovou a výstavní kariéru jsem byla nucena přerušit kvůli úrazu a roční rekonvalescenci. Když jsem chtěla v práci s Freou pokračovat, nebylo to již možné kvůli zákazu vstupu kupírovaným psům na jakoukoliv akci. Frea se uplatnila v chovu a je zakladatelkou naší chovatelské stanice.

První vrh štěňátek se narodil v chovatelské stanici mé sestry - Z Karlovy zahrady. Narodilo se sedm překrásných štěňátek.

Název naší CHS BLACKFREMAK je složeninou slov - FREa Martínek A Kristýnka. Martínek a Kristýnka jsou mé děti, které jsou na psy a ostatní členy naší malé zoo zvyklé od narození.

V současné době máme doma tři dobrmanky skoro desetiletou Tessu - Comtessu, čtyřletou Sofii - Paris Sofii a desetiměsíční dračici Carin. Všechny naše psí dámy s námi žijí v domě a sdílejí s námi nejen domácnost ... :-).

Naše štěňátka budou odchovávána za běžného chodu domácnosti, ve společnosti dětí a psích kamarádů mých rodičů - fenky mopsíka Valentýnky, fenky rottweilera Wayi a jack russel teriérek Dolynky a Mavis.

Doživotní chovatelský servis zaručen!

  

O našich psech

Comtessa se představuje...

Jmenuji se celým jménem Comtessa Donsa from Fourteenth Meridian, ale jinak doma mi říkají Tess. Narodila jsem se 12.8. 2009 a bylo nás celkem 9 sourozenců. Aby nás od sebe rozpoznali, dostali jsme každý na krk barevnou šňůrku - já jsem měla červenobílou. Jezdilo se k nám domů dívat hodně lídí a nejvíc na nás dobrmanní mimina. Taky k nám jezdila hodně jedna paní, které jsem se moc líbila a nakonec si mě odvezla k sobě domů. Nejdřív jsem byla trošku smutná, protože jsem najednou kolem sebe neměla brášky a sestřičky a ani mamka tam nebyla, ale zato tam byla moc milá dobrmanka Frea. Tak jsem si zase měla s kým hrát... Teď už se spíš dokážeme i pěkně prát a to naše panička nesmí vidět, jinak je zle! V novém domově se mám skvěle a moc se mi tady líbí. Celý den můžu být venku a v létě dokonce i plavat v bazénu.

S paničkou hodně a rády cvičíme - často jezdíme na cvičák a taky na obrany. Kousat mě moc baví. Výstavy mám také ráda a v kapse mám zatím dva tituly JUNIORŠAMPIONA ČR. Říkají o mně taky, že jsem hodně podobná svojí mamce Sáře a to mě moc těší, protože ona je vážně "kočka". 

Se svými sourozenci se často vídáme a jezdíme i čas od času společně cvičit a trénovat. Naše rodina se jistě brzy rozroste o další příbuzné a to by bylo moc fajn - čím víc lidí (a psů), tím lépe. Hlavně, aby jich zůstalo co nejvíc tady u nás, protože sourozence a příbuzné v zahraničí zase tak moc nevídám. Všichni nám ale píší a mají se také moc dobře. 

Jako slušně vychovaný dobrman vás pěkně vítám na těchto stránkách a přeji příjemnou zábavu...